o ośrodku

Nasz maleńki ośrodek rehabilitacji dzikich zwierząt działa od marca 2011, kiedy otrzymaliśmy zezwolenie Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska, na jego prowadzenie. Co prawda nasze życie z jeżami splotło się już nieco wcześniej… ale od tego dnia zaistnieliśmy formalnie na liście ośrodków.

Każdy jeż, który trafia do Jeżurkowa,  spędza jakiś czas w szpitaliku – czasami wystarcza sama obserwacja, czasami proces leczenia trwa jakiś czas.  Następnie wyleczony jeż trafia do zagrody zewnętrznej, żeby przypomnieć sobie, albo się nauczyć całkiem od nowa, jak żyć w dziczy. W zagrodzie zewnętrznej jeże żyją w kontrolowanej wolności. Nie mają kontaktu z ludźmi, żyją własnym jeżowym życiem. Od pełnej wolności zagroda różni się tylko tym, że codziennie pojawia się jedzenie, a jeże mają przygotowane miejsca do wypoczynku i spania.

Kolejnym krokiem jest uwolnienie pensjonariusza – jeż udaje się „na swoje” …. a my całkowicie tracimy z nim kontakt.

 

 

Staramy się dbać nie tylko o jeżowe warunki życia, ale również o to żeby miały jak najbardziej profesjonalną opiekę. Podnosimy swoje kwalifikacje na szkoleniach dla ośrodków rehabilitacji

 

certyfikat IWRC

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *